Zarejestruj się aby dostawać elektroniczne czasopismo o pracy naszych misjonarzy (po angielsku)
MISYJNE MSZE WIECZYSTE MSZE ŚWIĘTE MSZE GREGORIAŃSKIE SKLEPIK DONACJA
Rodzaje Mszy św...
MISYJNE MSZE WIECZYSTE
7 Mszy św. dziennie odprawianych wiecznie za zmarłych i żywych
Ozdobny certyfikat z wizerunkiem i inskrypcjami
Do wyboru ponad 25 wizerunków
Wysyłamy certifikaty do każdego kraju
MSZE ŚWIĘTE
Jedna lub więcej Mszy św. odprawianych za zmarłych i żywych
Powiadomienie listowne
MSZE GREGORIAŃSKIE
30 Mszy św. odprawianych codziennie w intencji jednej osoby zmarłej
Ozdobny certyfikat
List od Prowincjała

Dołącz do nas w głoszeniu Dobrej Nowiny,

„O jak są pełne wdzięku na górach nogi zwiastuna radosnej nowiny, który ogłasza pokój, zwiastuje szczęście, który obwieszcza zbawienie.” Ten fragment z Księgi Izajasza wydaje się szczególnie istotny w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy szukamy dobrych wiadomości.

Tymczasem przeważająca większość nowin, które codziennie otrzymujemy, za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu - jest pełna przemocy, morderstw, skandali i tragedii. W języku wietnamskim słowo tin tức oznacza przekazywanie wiadomości.

Tin oznacza wiadomość a tức zła. Czyż to nie ironia, że tin tức tak dokładnie opisuje rzeczywistość czasów, w których żyjemy. Mimo wszystko wiemy, że te wiadomości donoszą tylko o niektórych wydarzeniach w świecie.

Dobrze, że oprócz tego jest też Dobra Nowina i opowieści misjonarzy ze Zgromadzenia Słowa Bożego, którzy głoszą miłość Chrystusa wśród wszystkich ludzi, w każdym zakątku świata. Mimo iż nasi misjonarze żyją i służą ludziom w potrzebie w miejscach ubóstwa, przemocy i cierpienia gospodarczego, są jednak napełnieni radością z pracy misyjnej.

Co powoduje ich radość? Po pierwsze, wiedzą, że nie są sami. Mimo, że przemieszczają się przez regiony w ekonomicznej rozpaczy, ale idą z ludźmi. Wiedzą także, że ich misyjne posługiwanie jest wspierane przez tysiące dobroczyńców, rodzinę i przyjaciół, którzy wspierają ich modlitwą, listami i różnymi innymi sposobami.

Na pięciu kontynentach Misjonarze Słowa Bożego z wielu różnych krajów i kultur żyją i pracują razem jak bracia. W prowincji Chicago pracujemy na przedmieściach i w parafiach miejskich, szkołach, szpitalach i domach modlitwy. Służymy pomocą ludziom od Nebraski do Massachusetts, od Kanady do Karaibów, w kilku językach: angielskim, włoskim, koreańskim, polskim, portugalskim, hiszpańskim, tagalskim i wietnamskim. Docieramy do miejsc, gdzie nie ma Kościoła katolickiego, a także do zmarginalizowanych Katolików. Budujemy wspólnoty chrześcijan dbających o otaczający ich świat i świadomie zaangażowanych w misję Jezusa.

Wiemy, że wiele organizacji prosi o wsparcie by zmienić losy dzisiejszego świata. Prosimy Cię, abyś nadal chodził z nami, abyś dzielił się Dobrą Nowiną i łagodził cierpienia.

Wasze ofiary umożliwiają nam nawiązanie kontaktu i edukację młodych mężczyzn, których przygotowujemy do życia misyjnego. Twoja hojność pozwala nam to realizować, a także opiekować się misjonarzami chorymi i w podeszłym wieku, którzy dziesiątki swoich lat poświęcili służąc biednym i opuszczonym.

Zapraszamy serdecznie, do wędrówki z nami jako partnerzy misji w tym świecie wypełnionym tin tức -złymi wiadomościami. Podczas podróży razem wszyscy pomagamy Słowu Bożemu, aby stało się ciałem i zamieszkało pośród nas. Zanieśmy wspólnie Dobrą Nowinę wszystkim ludziom.
image
Ks. Quang Duc Dinh, SVD
Prowincjał Zgromadzenia Słowa Bożego, Prowincji Chicago

Jak Pomóc...
SEMINARIUM
Droga do zostania misjonarzem jest długa i trudna. Pomóż nam kształcić przyszłych misjonarzy

WETERANI MISJI
Dobroć rodziny objawia się w sposobie jakim dzieci opiekują się rodzicami w podeszłym wieku. Zatroszcz się razem z nami o naszych zasłużonych misjonarzy

FILANTROPIA
Nasze filantropijne projekty służą najbiedniejszym spośród biednych na rożnych kontynentach. Przyłącz się do nas