Zarejestruj się aby dostawać elektroniczne czasopismo o pracy naszych misjonarzy (po angielsku)
MISYJNE MSZE WIECZYSTE MSZE ŚWIĘTE MSZE GREGORIAŃSKIE SKLEPIK DONACJA
Rodzaje Mszy św...
MISYJNE MSZE WIECZYSTE
7 Mszy św. dziennie odprawianych wiecznie za zmarłych i żywych
Ozdobny certyfikat z wizerunkiem i inskrypcjami
Do wyboru ponad 25 wizerunków
Wysyłamy certifikaty do każdego kraju
MSZE ŚWIĘTE
Jedna lub więcej Mszy św. odprawianych za zmarłych i żywych
Powiadomienie listowne
MSZE GREGORIAŃSKIE
30 Mszy św. odprawianych codziennie w intencji jednej osoby zmarłej
Ozdobny certyfikat
O Zgromadzeniu

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Biurem Promocji i Mszy Wieczystych należącym do Zgromadzenia Słowa Bożego - Prowincji Chicago

Prowincja Chicago Zgromadzenia Słowa Bożego (strona w języku angielskim) jest częścią naszego znacznie większego, międzynarodowego, zgromadzenia misyjnego. Jest ona bardzo aktywna na polu działalności filantropijnej, religijnej i pastoralnej, oferując przy tym filozoficzną, teologiczną formacje dla młodych ludzi przygotowujących się do pracy misyjnej. Jest zaangażowana w takie zasadnicze apostolaty jak; parafie, rekolekcje, pokój i sprawiedliwość, opieka szpitalna i hospicyjna, praca z biednymi i marginalizowanymi, kierownictwo duchowe i inne obszary związane z konkretnymi potrzebami ludu Bożego.

List od O. Quang Duc Dinh, SVD Prowincjała

Nasze Biuro stara się, aby członkowie Prowincji Chicago byli w stanie kontynuować i ulepszać te apostolaty. Jesteśmy Ci wdzięczni za zainteresowanie naszą pracą i za Twoją hojność. Dziękujemy i zapraszamy abyś kontynuował swoje współuczestnictwo w naszej misji.


Nasi Święci

Kanonizacja5go Pazdziernika 2003 roku w bazylice Św. Piotra w Watykanie, Ojciec Św. Jan Paweł II kanonizował błogosławionych Arnolda Janssena, SVD, założyciela Zgromadzenia Słowa Bożego i Józefa Freinademetza, SVD, naszego pierwszego misjonarza Chin. Więcej o naszych Świętych...


Nasza historia

Założone w 1875 r. przez Św. Arnolda Janssena, Zgromadzenie, Słowa Bożego (SVD) jest największym międzynarodowym zgromadzeniem misyjnym w Kościele Katolickim. Dziś, nasz stały rozwój i nasze wyjątkowe ukierunkowanie, na wielokulturowość ucieleśniają wizje i charyzmat młodego księdza diecezjalnego z Niemiec, który zasadził ziarno naszej misji przeszło 125 lat temu.

Poświęć trochę czasu, aby przeczytać o kluczowych wydarzeniach w historii Zgromadzenia i lepiej nas poznać.

Nauczyciel ze szkoły średniej uczący matematyki i nauk ścisłych, O. Arnold posiadał również wyjątkowe zamiłowanie do modlitwy, drukowanego słowa i misji. Połączenie tych rzeczy przyczyniło się do ustanowienia i promowania niemieckiego zgromadzenia wysyłającego na misje- zgromadzenia, które przygotowywałoby młodych mężczyzn do służby Kościołowi w miejscach, w których Dobra Nowina nie była jeszcze głoszona.

Począwszy od skromnego założenia 8 września 1875r. w Steyl w Holandii, nasze Zgromadzenie Słowa Bożego rozwijało się bardzo prężnie. W przeciągu mniej niż 4 lat, O. Arnold wysłał dwóch pierwszych misjonarzy do Chin: o. Józefa Freinademetza (obecnie Św. Józef Freinademtz) i o. Jana Baptiste Anzera, który stał się później biskupem w Chinach. Nasze zgromadzenie przyjęło pierwszych kandydatów na braci w 1877; w przeciągu sześciu lat oni również udali się do Chin, jako misjonarze.

W 1889 r. w odpowiedzi na zapotrzebowanie na prace Sióstr misyjnych, o. Arnold założył wraz z Matką Marią Heleną Stollenwerk i Matką Jozefą Hendrina Stenmanns Zgromadzenie Sióstr Służebnic Ducha Świętego, (SSpS). W 1896 r. założyli oni również zgromadzenie klauzurowe Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji (SSpSAP). Matka Maria Helena Stollenwerk została później ogłoszona “błogosławioną” przez papieża Jana Pawła II. Te dwa zgromadzenia misyjne znacząco przyczyniają się do misji Zgromadzenia Słowa Bożego.

W 1895r. Brat Wendelin Meyer, SVD, przybył do Stanów Zjednoczonych i w niedługim czasię znalazł współpracowników w dziele misyjnym Zgromadzenia. W 1897r. osiędlili się oni na farmie na północ od Chicago, w Illinois, w miejscowości, która zaczęła być znana, jako Techny. W 1909 r. zostało tam założone pierwsze w Zgromadzeniu Seminarium Słowa Bożego w celu kształcenia kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do posługi w krajach misyjnych. W 1923 r. zostało założone przez Zgromadzenie Słowa Bożego w Bay St. Louis, Mississippi, pierwsze w Stanach Zjednoczonych seminarium dla Afro-Amerykanów przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego.

Od 1888 do 1913 r. Zgromadzenie nasze przeżywało szybką ekspansje, która przyniosła ustanowienie nowych centrów misyjnych w Rzymie, Austrii i Niemczech. W latach 1889-1936, nasi misjonarze SVD przybyli do Argentyny, Afryki, Papui Nowej Gwinei, Indonezji i Indii, aby głosić Słowo Boże. Rok 1946 był naznaczony konsekracją pierwszego chińskiego kardynała, Tomasza Tien Ken-sin, SVD, Arcybiskupa Pekinu. W 1966r. z kolei Biskup Harold Perry, SVD, został pierwszym Afro-Amerykańskim biskupem w Stanach Zjednoczonych. Ojciec Joseph Tri Vu, SVD, był pierwszym wietnamskim, księdzem wyświeconym w Zgromadzeniu Słowa Bożego, w 1985r. Ponadto w 2003 r. został ustanowiony pierwszy dom zakonny SVD w Rosji. Tego samego roku, 5-go października, ojcowie Arnold Janssen i Józef Freinademetz zostali kanonizowani przez papieża Jana Pawła II. Rok 2008 odznaczył się kolejnym bezprecedensowym wydarzeniem, kiedy to o. Urey Mark, SVD, został pierwszym Liberyjczykiem wyświęconym na księdza, jako Misjonarz Słowa Bożego.

Jak Pomóc...
SEMINARIUM
Droga do zostania misjonarzem jest długa i trudna. Pomóż nam kształcić przyszłych misjonarzy

WETERANI MISJI
Dobroć rodziny objawia się w sposobie jakim dzieci opiekują się rodzicami w podeszłym wieku. Zatroszcz się razem z nami o naszych zasłużonych misjonarzy

FILANTROPIA
Nasze filantropijne projekty służą najbiedniejszym spośród biednych na rożnych kontynentach. Przyłącz się do nas